Koło Naukowe Hydrobiologów powstało, aby umożliwić studentom Uniwersytetu Szczecińskiego realizowanie projektów badawczych związanych z hydrobiologią. Opiekę merytoryczną działań KN Hydrobiologów sprawują pracownicy badawczo-dydaktyczni Katedry Hydrobiologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Oprócz możliwości poszerzenia zakresu wiedzy i zainteresowań związanych z organizmami i ekosystemami wodnymi, oferujemy również pracę w sympatycznej atmosferze wśród pasjonatów hydrobiologii.

Cele statutowe

1. Rozwijanie i popularyzacja zainteresowań hydrobiologicznych wśród studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, zwłaszcza biologią, ekologią, systematyką i ochroną organizmów wodnych.
  2. Podejmowanie działań studentów mających na celu czynną ochronę przyrody.
  3. Udział w pracach badawczych Katedry Hydrobiologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. Prowadzenie w ramach i pod kierownictwem Uczelni prac naukowo-badawczych w celu wyrobienia samodzielności badawczej i dogłębnego opanowania wiedzy hydrobiologicznej przez studentów.
  5. Promowanie swej uczelni.
  6. Rozszerzanie i pogłębianie ogólnej wiedzy i umiejętności studentów.
  7. Rozwijanie międzynarodowych kontaktów i współpracy naukowej.
  8. Rozwijanie umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych członków Koła

Historia KNH

Koło Naukowe Hydrobiologów (do 2018 roku Koło Naukowe Ichtiologów) rozpoczęło swoją działalność w 2009 roku, funkcjonując przy Katedrze Zoologii Ogólnej (kierownikiem KZO był wtedy prof. dr hab. Józef Domagała) uwczesnego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwszym opiekunem organizacji studenckiej był prof. dr hab. Robert Czerniawski. Od 2018 roku opiekunem KNH jest dr hab. Łukasz Sługocki.

Zarząd KNH

Urszula Mordacz – przewodniczący